Prezentujemy drukarkę sucho-offsetową RDA 16-235 do drukowania , lakierowania tub, tuleji i puszek o wydajności do 200 tub /min.
Zastosowane w maszynie praktycznie sprawdzone elementy gwarantują sprawną produkcję, szybkie przezbrajanie i wysoką dostępność maszyny do obsługi.
Standartowa jednostka drukująca posiada 6-8 poziomo otwieranych jednostek atramentowych z systemem do szybkiego zaciskania płyt drukujących. Urządzenie do mycia jednostek atramentowych i inne wyposażenie opcjonalne jest dostępne.
System przenoszący tuby z przenośnika łańcuchowo-szpilkowego poprzez bęben zdejmujący z próżniowymi przenośnikami szufladowymi i pryzmą prózniową w kształcie gwiazdy do mandreli; jonizacji, płomieniowo-gazowego lub coronowego przygotowania powierzchni; drukowania, UV-utwardzania, lakierowania i i do drugiego przenośnika łańcuchowo-szpilkowego.
UV utwardzanie zadruku na trzpieniu na pojedyńczej jednostce naświetlajacej z bezstopniową kontrolą mocy. Głowica naświetlająca jest przesuwalna dla wymiany lampy.
Jednostka lakierująca z dwoma stalowymi dozującymi i jedną pokrytą gumą rolkami. Podawanie lakieru poprzez pompę, urządzenie podające krople i zawrót nadmiaru lakieru lub z system zanurzeniowym. Dodatkowa rolka dystrybucyjna możr być dołączona. Jednostaka może być wysuwana do mycia i zmiany rolki. Poza tym posiada regulację grubości lakieru.
Jednostka utwardzająca lakier UV wyposażona jest w oddzielny piec z transportem tub w kształcie litery “S”, z dwoma elementami naświetlającymi i bez stopniową regulacją mocy
Maszyna drukująco-lakierująca RDA 16-200 może być ustawiona oddzielnie a tuby mogą być ręcznie podawane na załadunkowy przenośnik kołyskowy
Drukarka może współpracować w lini z maszyna wykańczającą tuby oraz wytłaczarką i główczarką.
Możliwe jest również stworzenie linii na bazie drukarki współpracujacej z piecem UV, piecem termicznym, maszyna wykańczajacą tuby, wytłaczarka i główczarką. Dla linii RDA z innymi maszynami konieczne sa akumulatory tuby aby zachowac ciagłość pracy.
| Parametr |
Wielkość |
| Zakres średnicy |
13,6 - 66 |
| Długość tuleji |
60 - 205 mm |
| Max. szerokość drukowania |
205 mm |
| prędkość produkcji |
max. 235 tub/min |
| Zasilanie prądowe |
3x400V, 50 Hz. |
| Moc operacyjna |
40 kVA |
Maszynę RDA 16-200 wyróżniają następujące zalety
- posiada kompaktową strukturę przeznaczoną do drukowania, utwardzania i lakierowania na jednej wieżyczce z 16 trzppieniami;
- szybki system wymiany dla wszystkich części wymiarowych;
- kombinowane bez stopniowe sterowanie napędem trzpieni na przygotowaniu powierzchni, UV utwardzaniu na trzpieniu i lakierowaniu; jak również oddzielne bez stopniowe sterowanie napędem trzpienia w stacji drukowania
- panel operacyjny z tekstowo-graficznym wyświetlaczem i pamięcią danych;
- kombinowany próżniowy i wydmuchowy system powietrzny ze stałą próznia na trzpieniach, jak równiez podczas indeksowania na wierzyczce;
- konstrukcja maszyny pozwala na dekorowanie tub jak i tuleji;
- opcjonalne wyposażenie do pozycjonowania tub pod wstępny zadruk i system sterowania procesu drukowania OPTI CONTROL może być zainstalowane.